ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562096
*
nr 1056 2096
Spegel
3 delad, 78x84
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 18:12:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 22:05:12
1
Vinnande bud
14/9 16:38:14
2
200 kr
14/9 16:38:14
1
250 kr (Budbetjänt)
14/9 16:39:17
2
300 kr
14/9 16:39:17
1
350 kr (Budbetjänt)
19/9 15:56:27
3
400 kr
19/9 15:56:27
1
450 kr (Budbetjänt)
19/9 15:56:38
3
500 kr
19/9 15:56:38
1
(budbetjänt)
19/9 16:38:23
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1056 2096
Spegel
3 delad, 78x84
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 22:05:12 | 1 | Vinnande bud |
14/9 16:38:14 | 2 | 200 kr |
14/9 16:38:14 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
14/9 16:39:17 | 2 | 300 kr |
14/9 16:39:17 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
19/9 15:56:27 | 3 | 400 kr |
19/9 15:56:27 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/9 15:56:38 | 3 | 500 kr |
19/9 15:56:38 | 1 | (budbetjänt) |
19/9 16:38:23 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10